СДСМ го најави централниот митинг во 18 часот пред Влада

by Fokus 12:49
12:49
Владејачката СДСМ го најави централниот митинг во 18 часот пред владата во Скопје.

На митингот ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев, со повик до граѓаните “Заедно да ја заокружиме промената во секоја општина во Македонија“.

На настанот ќе говорат и кандидатот за градоначалник на Скопје, Петре Шилегов, како и граѓански активисти кои ќе порачаат дека е потребно да продолжат промените во Македонија и на локално ниво, за живот во Република Македонија, на сите.

- Advertising -

Поврзани новости