СДСМ денеска на преговори со БЕСА

by fokus 13:41
13:41

СДСМ денеска ќе ги продолжи преговорите на состав на новата влада. Како што велат од партијата, денеска во 15:30 во партиското седиште ќе остварат средба со претставници на БЕСА.

Засега, не се знае дали средбата ќе биде на ниво на партиски лидери, или на ниво на работни групи од двете партии.

- Advertisements -

Поврзани новости