СДСМ денеска ќе одлучува за исклучување на Грчева и на Буралиева

by Фокус 10:38
10:38

Централниот одбор на СДСМ денеска ќе одлучува како партијата ќе настапува во иднина надвор од Собранието и дали ќе бидат исфрлени од партијата пратеничките Солза Грчева и Љубица Буралиева, кои влегоа во Парламентот наспроти одлуката на раководството да се бојкотира законодавниот дом.

Неофицијално, најверојатно Грчева и Буралиева од денеска веќе нема да бидат дел од најголемата опозициска партија.

- Advertisements -

Поврзани новости