СДСМ денес во Кавадарци, ВМРО во Тетово, ДУИ во Теарце

by Фокус 11:56
11:56

Партиите, коалициите и независните кандидати кои ќе учествуваат на локалните избори на 15 октомври, денеска на шестиот ден од кампањата ќе одржат митинзи и средби со граѓани во повеќе градови и населени места низ Македонија.

Коалицијата „Живот во Македонија“ предводена од СДСМ ќе одржи средба со граѓани во Росоман и митинзи во Демир Капија, Неготино и Кавадарци.

- Advertising -

Карванот на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, пак, ќе биде во Гостивар и Тетово.

Демократската унија за интеграција ќе има предизборни активности во Брвеница и Теарце.

 

Поврзани новости