СДСМ денес ќе митингува во Куманово, ВМРО во Штип, ДУИ во Битола

by Фокус 10:17
10:17

Денес, на седмиот ден од предизборната кампања,коалицијата „Живот во Македонија“, предводена од СДСМ, ќе одржи средба со граѓани во Ранковце и Старо Нагоричане и митинзи во Крива Паланка и Куманово.

Карванот на Коалицијата „За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ, пак, ќе одржи средби со граѓани во Карбинци и Лозово и митинзи во Свети Николе и Штип.

Демократската унија за интеграција ќе одржи митинзи во Битола и Ресен.

- Advertising -

Поврзани новости