СДСМ демантира дека Ременски била членка на ДПМНЕ

by Фокус 15:16
15:16

Откако во провладините медиуми излезе информацијата дека идната министерка за труд и социјална политика од редовите на СДСМ, Фросина Ременски, порано имала потпишано пристапница во ВМРО-ДПМНЕ, од СДСМ денеска остро ја демантираат оваа вест.

-Паниката кај Груевски е се поголема. Потпретседателката Фросина Ременски никогаш не била член на ВМРО-ДПМНЕ и никогаш лично нема потпишано пристапница во оваа партија, се вели во реакција на СДСМ.

- Advertisements -

Од опозициската партија додаваат дека Груевски знаел дека преземањето на контролата над власта од страна на граѓаните значи демонтажа на неговото погрешното владеење коешто им одзема 10 години живот на граѓаните.

-Толку е големо незадоволството и разочараноста на членовите на ВМРО-ДПМНЕ што чесните луѓе масовно го напуштаат Никола Груевски секој ден. Сите граѓани знаат многу добро дека членовите на ВМРО-ДПМНЕ го напуштаат Никола Груевски, се наведува во соопштението на СДСМ.

Поврзани новости