СДСМ да каже колку пари потроши за неуспешниот референдум, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ

by fokus

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски на денешната прес-конференција, испрати прашање кон СДСМ и порача – партијата да каже колку пари се потрошени за неуспешниотт референдум.

„Тоа се сето пари потрошени за трибини, прослави, митинзи. Износот кој е потрошен е неколку милиони евра. Камапањата на СДСМ беше пред стартот на референдумската кампања. Додека граѓаните врзуваа крај со крај, Зоран Заев ги испимпуваат парите на инситутуциите и да одговорат колку пари потрошија за неуспешниот референдум“, истакна Арсовски на денешната прес-конференција.

 

 

Поврзани новости