СДСМ: Честит 1-ви април, денот на Мицкоски и неговите лаги!

by fokus 09:39
09:39

Денешниот ден е на Христијан Мицкоски и неговите лаги. Во отсуство на програма, план, идеја и визија, Христијан Мицкоски своето делување го сведе на лажни вести, деструкции и блокади на иднината на државата и граѓаните, велат од СДСМ.

Како што додаваат од владејачката партија, Мицкоски лажел за бизнисот со хидроцентралите и лажел дека не бил асистент кај неговиот татко-професор.

- Advertisements -

„Во морето на невистини и лаги пласирани од Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ може да се издвојат:

Мицкоски лажеше дека не бил асистент кај неговиот татко-професор, се потврди сосема спротивното.

Христијан Мицкоски излажа дека не добивал пари за неговиот ангажман како советник на Никола Груевски, инаку негов ментор. Се потврди дека ангажманот како советник на Никола Груевски, ги чинел граѓаните околу 2 милиони денари.

Мицкоски лажеше и за бизнисот со хидроцентралите и земјиштето што го добил од владата на Никола Груевски, токму во времето кога му бил советник на Груевски.

Помеѓу последните е лагата на Мицкоски дека неговата партија поднела амандмани до Министерството за правда во хартиена форма, што се покажа дека е целосна невистина.

Тоа е Христијан Мицкоски, лаги, деструкции и ништо друго.

Честит 1-ви април, денот на Мицкоски и неговите лаги“, велат од СДСМ.

Поврзани новости