СДСМ бара дуел со ВМРО за имотот на двете раководства на партиите

by Фокус

Што се однесува до имотот на раководствата – еве фер предлог. Ги повикуваме Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ да прифатат ТВ дуел посветен само на таа тема, се вели во денешното соопштение на опозициската партија.

„На тоа соочување ќе можат граѓаните да видат кој, како и што поседува. Ќе видат дека најголемите богаташи во државата се од власта, а ќе побараат и да чујат од каде им е тоа богатство ако цел живот работеле само како државни службеници“, стои во соопштението“.

 

Поврзани новости