СДСМ: 45.000 гласови разлика меѓу Пендаровски и Иванов

by Фокус 20:09
20:09

На прес конференција предмалку се огласи и СДСМ. Маринела Тушева ги соопшти првичните обработени резултати од страна на партијата. Според СДСМ, од речиси половина обработени избирачки места (1.645), претседателскиот кандидат од СДСМ Стево Пендаровски добил 165.000 гласови, а кандидатот од ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов 210.000 гласови.

На прес-конференцијата на СДСМ не беа соопштени резултати за останатите двајца кандидати, Илјаз Халими од ДПА и Зоран Поповски од ГРОМ.

- Advertisements -

Поврзани новости