СДК: Груевски се исплаши од СЈО и не влезе во битолската Клиничка болница

by Fokus 16:36
16:36

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски заедно со техничкиот министер за здравство Никола Тодоров беа во посета на битолската Клиничка болница, но екс премиерот не влезе внатре во болницата, затоа што во истиот момент се погоди со истражителите на СЈО, кои ја чешлаа документацијата, пренесува порталот СДК.

Директорот на болницата потврди дека и денес СЈО разгледува документи околу групни набавки на рендген опрема од Министерството за здравство.

- Advertisements -

Поврзани новости