Судар меѓу 5 автомобили на патот Радовиш-Штип

by Фокус 22:16
22:16

Во сообраќајка која се случи попладнево во 16:30 часот на местото „Директорска кривина“, на патот Радовиш-Штип, учествувале пет автомобили, при што неколку лица се полесно повредени.

Сообраќајката за МИА ја потврди портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска, која информираше дека сообраќајот на овој дел бил пренасочен по споредeн пат.

- Advertising -

Увид на местото на несреќата, по овластување на јавен обвинител, е извршен од страна на увидна екипа од ОВР Радовиш.

Поврзани новости