Савевски: Се надевам ќе не чуе народот што сакаат да го ограбат

by fokus 12:35
12:35

Кога неколку жени се пожалија дека им смета голиот Прометеј, му ставија гаќи од 100.000 евра, па се надевам и нас ќе не слушнат, посебно народот што сакаат да го ограбат.

Ова го изјави невладиниот активист Здравко Савевски во Жена-парк, каде собраа околу 2.000 луѓе за да протестираат против плаќањето на 35 отсто од хонорарите за придонеси.

- Advertisements -

Протестот се помести од паркот кон собранието, од каде ќе продолжи кон Министерството за труд и социјална политика.

Поврзани новости