Санкционирани 65 возачи во Скопје за новогодишната ноќ

by Fokus 10:33
10:33

Во текот на новогодишната ноќ санкционирани се 65 возачи на територијата на Град Скопје.

Министерството за внатрешни работи утринава соопшти дека изречени се четири санкции за возење без возачка дозвола, 8 за користење мобилен телефон и 4 за нерегистрирани возила. Две санкции се изречени за возење под дејство на алкохол и 20 мерки за непрописно паркирани возила.

- Advertisements -

– Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, се наведува во соопштението од МВР.

Поврзани новости