Санкционирани 425 лица за неносење маска 

by Fokus 10:27
10:27

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 425 прекршоци, информираат од Министерството за внатрешни работи.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со КОВИД-19.

- Advertisements -

Поврзани новости