Санкционирани 412 граѓани за неносење заштитна маска

by Fokus 09:47
09:47

Вкупно 412 прекршоци за неносење заштита на лице се изречени изминатите 24 часа на територијата на Република Северна Македонија, соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР).

МВР информира дека неодговорните граѓани се санкционирани и повторно апелира да се почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, за справување со КОВИД-19.

- Advertisements -

Поврзани новости