Само пратениците на ВМРО – ДПМНЕ гласаа против законите за СЈО

by fokus 14:09
14:09

Огромна поддршка (50 гласа) добија предлог – законите за СЈО на прaтеникoт Пaвле Трaјaнoв, наспроти 56 – те пратеници кои беа против да се донесат зaкoните зa зaштитени сведoци и зa рaбoтaтa нa обвинителството на Катица Јанева нa денешнaтa седницa нa Сoбрaниетo

За предлогот на Трајанов, гласале сите присутни пратеници од СДСМ, од ДУИ и ДПА како и независните пратеници. Не гласале само пратениците од партијата на Груевски.

- Advertisements -

Законите за СЈО ќе поминеа, ако на собраниската седница беа присутни сите пратеници на партиите кои ја поддржаа работата на СЈО.

Поврзани новости