Сакате ли да добиете 50€ за тргување и да почнете да заработувате?

by fokus 07:33
07:33

Веќе 4 месеци во фокусот на светскиот пазар на акции се акциите на Netflix кои од февруари до денес пораснаа дури 30%, а во текот на минатата година неверојатни 130%.

FXLider на сите читатели кои сакаат да тргуваат на светска берза и да заработуваат на цената на акцијата на Netflix доделува бесплатни 50€ почетен капитал за тргување.

Бесплатните 50€ за тргување можете да ги преземете овде.

Вкупната пазарна вредност на Netflix е 44 милијарди долари. Неодамна се појавија и гласини за можното превземање од страна на Apple. Меѓутоа, овие гласини не се нови. Како можни купувачи порано се спомнуваа Amazon, Google и Alibaba.

Минатата недела Netflix  сепак успеа  да постигне договор со компанијата Walt Disney околу ексклузивното право за емитување на Дизниевите филмови вклучувајќи ги Marvel, Lucas films и Pixar. Од почетокот на септември 2016 на Netflix ќе се емитуваат и најновите Дизниеви филмови како Jungle book“, „Zootopia“  како и штотуку најавените наслови како „Finding Dory“.  На Netflix му се повеќе од потребни високо барани содржини за да ги задржи претплатниците откако во мај претплатата порасна од 7.99 на 9.99 долари.

Иако аналитичарите од Вол Стрит сеуште ги немаат дадено своите прогнози за растот на оваа компанија за претходниот квартал, тешко можеме да ги игнорираме одличните резултати кои оваа компанија до сега ги оствари. Од почетокот на годината услугата која се прошири во 130 нови земји, а бројот на корисници достигна 81 милион. На годишно ниво во САД е остварен раст на профит од 18%, а во странство дури 57%.

Поврзани новости