ВИДЕО Рама не успеа да ги задржи солзите кога новинарите го прашаа за девојката на неговиот син

by fokus 14:49
14:49

Премиерот на Албанија не успеа да ги задржа солзите кога беше запрашан за девојката на неговиот син Кристи Речи, која го загуби животот во страотниот земјотрес. Во земјотресот загина и целото нејзино семејство.

Еди Рама додека зборуваше за News24, побегна од камерата, откако не можеше да ги задржи солзите.

- Advertising -

-Не сакам да зборувам за вакви работи кои се врзани лично со мојот син. Јас сум денеска во една позиција која е невозможно да се објасни. Тие мислат дека давам душа за пари – рече Рама.

Поврзани новости