САД загрижени поради именувањето на Хоџа и Бошкоски за советници на Заев

by fokus 19:58
19:58

Реакција за двајцата советници на премиерот Заев, Џезаир Шаќири и Љубе Бошкоски пристигна и од амбасадата на САД во Скопје. Оттаму, за ТВ21 потврдуваат дека изразиле загриженост поради новоименуваните функционери кои се наоѓаат на црната листа на САД.

Црната листа се користи за блокирање и ограничување на патувањата на граѓани непожелни во Америка поради националната безбедност, пишува во соопштението на Американската амбасада во Скопје.

Поврзани новости