САД со рестрикции за Додик

by Fokus 19:27
19:27

САД  воведоа санкции против лидерот на босанските Срби, Милорад Додик, соопшти американското Министерство за финансии.

Санкции се воведени и за телевизијата Алтернативна која е во сопственост на компанија поврзана со синот на Додик.

Поврзани новости