САД: Договорот меѓу партиските лидери треба да им служи на граѓаните!

by Фокус 14:29
14:29

Политичкиот договор со кој се надмина кризата треба да им служи на интересите на граѓаните на земјата, преку зацврстувањето на евроатланските перспективи, соопштија од американскиот Стејт депатмент.

„Ние и нашите меѓународни партнери ќе продолжиме да и помагаме на Македонија во напорната работа која и претстои“, стои во соопштението.

- Advertisements -

Поврзани новости