САД: Бараме натамошни детали и појаснувања од Иванов за аболицирањето

by Фокус 16:42
16:42

Амбасадата на САД во Македонија е загрижена од денешната одлука на претседателот Ѓорѓе Иванов да ги аболицира сите политичари кои се обвинети или осудени во случаи повразни со прислушувањето.

-Бараме натамошни детали и појаснувања. Изјавата на претседателот секако покренува сериозна загриженост за посветеноста на Македонија кон владеењето на правото, се вели во реакцијата на Амбасадата на САД.

- Advertisements -

 

Поврзани новости