Русковска: Муареми не си даде оставка, туку му заврши мандатот

by fokus 12:31
12:31

Обвинителката Вилма Русковска во денешната изјава за новинарите по поднесувањето на жалбата за нејзината суспензија, рече дека не е точно дека директорот на Управата за финансиска полиција, Арафат Муареми си дал оставка.

-Муареми не си даде оставка, туку му заврши мандатот. На 15ти му истече мандатот, а тој на 16ти направи парада дека се повлекува и си дава оставка, рече Русковска.

Поврзани новости