Русковска ја повика судијката Димишкова да даде исказ за „Рекет“

by Фокус 11:06
11:06

Судијката Весна Димишкова е повикана да даде исказ пред обвинителката Вилма Рускоска, дознава Фокус.

Освен што нејзиното име се споменува во снимените разговори направени во домот на бизнисменот Орце Камчев поврзани со случајот “Рекет“, Камчев го посочува и нејзиниот брат во изказот што го дал пред Русковски кога го пријавувал делото.

Инаку, истрагата за „Рекет“ е завршена и веќе е поднесено обвинение за Катица Јанева, Бојан Јовановски и Зоран Милески, а за Меѓународниот сојуз се води истражна постапка.

- Advertising -

Поврзани новости