Рускоска: Очекувам поддршка од колегите

by Fokus

Вечерва во Аргумент плус на 24 вести гостуваше обвинителката Вилма Русковска која кажа дека очекува максимална поддршка од сите колеги на првите непосредни и дерекни избори за шеф на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и курупција.

 

Поврзани новости