Рускиот тенисер Медведев го освои мастерсот во Рим

by Fokus
Foto:AP

Рускиот тенисер Данил Медведев победи на Мастерсот во Рим, кој денеска во финалето го совлада Данецот Холгер Руне со 7:5, 7:5.

Натпреварот траеше еден час и 43 минути. Ова беше втор дуел на руските и данските тенисери, а прв триумф на Медведев.

Рускиот тенисер со триумфот во Рим стигна до 20. титула

Поврзани новости