Руски амбасадор пронајден мртов во резиденцијата во Атина

by fokus

Рускиот амбасадор во Грција, Андреј Маланин, денеска е најден мртов во неговата резиденција во центарот на Атина.

Него го пронашле соработниците во амбасадара, кои откако не се појавил на работа, со полиција влегле во неговата резиденција каде го нашле мртов на подот.

Грчките медиуми пишуваат дека амбасадорот починал од природна смрт и нема знаци на насилство на телото. Сепак, во резиденцијата се уште се врши единицата за криминални дела и ќе биде извршена аутопсија за да се открие причината за смртта.

Поврзани новости