Руската амбасада се шегува на твитер: Зголемено руско влијание во Македонија преку руска салата

by Фокус 15:51
15:51

„Внимание! Во претстојните денови се прогнозира забележително зголемување на руското влијание на целата територија на Македонија и пошироко“ – ваков твит во пресрет на новогодишните и велигденските празници сподели руската амбасада во земјава, придружен со фотографија од руска салата и хаштаг „руска салата“.

 

Поврзани новости