Русите кои бараат азил се добредојдени во САД

by fokus

Во САД се добродојдени Русите кои бараат азил од „непопуларната“ војна на претседателот на Русија, Владимир Путин, изјави денеска портпаролката на Белата куќа, Карин Жан-Пјер.

„Ние веруваме дека без разлика на нивната националност, тие можат да поднесат барање за азил во САД“, рече таа.

Според неа, нивното барање ќе се разгледува од случај до случај.

Поврзани новости