Русија: Уништивме складиште со 100.000 тони воздухопловно гориво

by fokus

Руското Министерство за одбрана денеска соопшти дека уништено е складиште во централна Украина во кое имало над 100.000 тони воздухопловно гориво.

„Уништено е складиште за гориво во близина на селото Смила во регионот Черкаси, каде беа складирани повеќе од 100.000 тони воздухопловно гориво за украинските воздухопловни сили“, соопшти руското МО.

Поврзани новости