Русија им забрани влез на над 100 пратеници од Парламентот на Британија

by Fokus 21:54
21:54

Руската држава се одлучи да им забрани влез на 154 пратеници од Долниот дом на британскиот Парламент, пренесуваат медиумите од истокот на Европа.

Ова е после одлуката на Англија да ги санкционира руските официјални лица во текот на минатиот месец, по војната во Украина.

Поврзани новости