Рушиди: Не добивме датум за преговори зашто нема реформи

by Фокус 13:08
13:08

Сурија Рашиди, пратеник од Алијансата за Албанците, вели дека оваа Влада нема капацитет да спроведе реформи во земјата.

„Тука сум да го изразам својот гнев од Комисијата за европски прашања. Причините за недобивање датум се бараат надвор, но причината е тоа што нема реформи дома. Оваа Влада нема капацитети да води реформи – рече Рашиди.

- Advertisements -

Тој рече дека како партија се отворени за коалиција на следните парламентарни избори.

Поврзани новости