Рудар паднал во јама и починал

by fokus 11:16
11:16

Рударот Ј.П. (55) од село Мождивњак, Кривопаланечко, починал синоќа откако, додека работел, паднал во јама.

Ј.П. им подлегнал на повредите од падот на пат кон Здравствениот дом во Крива Паланка.

- Advertisements -

Според МВР, несреќата се случила околу 21.25 часот во рудникот „Болмак“ во Крива Паланка.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Поврзани новости