Роналдо се прости од Реал: Долго размислував и се надевам дека луѓето ќе ја разберат мојата одлука

by fokus 18:12
18:12

Кристијано Роналдо и дефинитивно го напуша Реал Мадрид и преминува во италијански Јувентус. Тој попладнево објави проштално писмо до навивачите на Реал.

-Годините минати во Реал Мадрид и Мадрид беа најдобрите во мојата кариера. Чувствувам само благодарност до сите структури во клубот. Можам само да кажам едно големо благодарам за навивачите и сите кои овозможија мојот престој во Мадрид да биде перфектен. Време беше да свртам нова страница во мојот живот и затоа побарав клубот да ме продаде. Играв со прекрасни соиграчи и ја чувствував поддршката од неверојатната публика. Мадрид ми го освои срцето мене и на моите најблиски и сакам да им се заблагодарам на претседателот, соиграчите и навивачите. Долго размислував и се надевам дека луѓето ќе ја разберат мојата одлука. Реал Мадрид секогаш ќе биде мој клуб и неговиот дрес како моја втора кожа, напиша Роналдо.

- Advertisements -

Инаку, Реал Мадрид му постави услов на Роналдо дека доколку сака понудата на Јувентус да биде прифатена, тогаш тој да каже дека тој побарал да клубот да го продаде.

Поврзани новости