Роналдо: Да имав сопруга како Фиго немаше да излезам од дома

by fokus 14:15
14:15

Напаѓачот на Португалија, Кристијано Роналдо ја пофали сопругата на екс репрезентативецот Луис Фиго.

„Да имав сопруга како Фиго, немаше да ја напуштам куќата и секогаш ќе бев со неа“ изјави Роналдо.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Самиот Фиго не негодуваше на ова, наведувајќи го фактот дека неговиот сонародник, 34-годишниот играч на Јувентус сака да се шегува.

Поврзани новости