Ромањоли прави трансфер во лутиот ривал на Милан?

by fokus 15:39
15:39

Дефанзивецот на италијанскиот гигант Милан, Алесио Ромањоли, наредното лето би можел да направи трансфер во првакот Јувентус.

Според информациите на „Тутоспорт“, дефанзивецот на „росонерите“ размислува да го напушти Милан и кариерата да ја продолжи во Јувентус.

- Advertisements -

Тимот од Торино во Ромањоли гледа како иднина на одбранбената линија, со оглед на тоа дека Бонучи и Кјелини се на залезот на својата кариера.

Поврзани новости