Роднина на починат пациент претепал медицинска сестра на КАРИЛ

by fokus 12:42
12:42

Немил настан се случил на КАРИЛ, откако роднина на починат пациен решил да ја земе правдата во свои раце и претепал медицинска сестра, пренесува „Плусинфо“.

За оваа немила случка итна прес-конференција најави и министерот за здравство Венко Филипче, на која ќе бидат обелоденети повеќе детали.

- Advertisements -

Поврзани новости