Родители се разбудиле и го нашле починато нивното едномесечно бебе

by fokus 11:31
11:31

Едномесечно бебе е пронајдено починато во колевката од неговите родители вчера на улицата „Бајрам Шабани“ во Чаир. Според полицијата, откако се разбудите родителите забележале дека бебето не дава знаци на живот.

Влера утрината лекар од итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство. Во 09.25 часот, пак, случајот бил пријавен во полиција од Итна медицинска помош.

По наредба на Јавен обвинител телото на бебето било предадено во Институтот за судска медицина за обдукција.

Поврзани новости