Родители на искасаните деца во Аеродром ќе го тужат Град Скопје

by fokus 13:53
13:53

Родители на децата во Аеродром кои беа нападнати синоќа од куче, планираат да покренат тужба против Град Скопје. Во синоќешниот напад од разгневено куче во Ново Лисиче беа повредени неколку деца и две жени кои се обиделе да им помогнат. Девет лица побараленпомош на Ургентното одделение во Клинички центар.

Една мајка на повредено девојче планира да покрене тужба и против невладината организација за заштита на животните „Анима мунди“.

- Advertisements -

Поврзани новости