Родители на децата во Аеродром кои беа нападнати синоќа од куче, планираат да покренат тужба против Град Скопје. Во синоќешниот напад од разгневено куче во Ново Лисиче беа повредени неколку деца и две жени кои се обиделе да им помогнат. Девет лица побараленпомош на Ургентното одделение во Клинички центар.

Една мајка на повредено девојче планира да покрене тужба и против невладината организација за заштита на животните „Анима мунди“.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.