Роберт Орданоски повеќе не е директор на АЕК

by Фокус 15:23
15:23

Роберт Орданоски, досегашниот директор на Агенцијата за електронски комуникации не е реизбран на функцијата, откако оваа година му истече петгодишниот мандат. Тој ваквите информации ги сподели и на својот фејсбук профил.

На позицијата е назначен нов ВД директор. Агенцијата за електронски комуникации во октомври годинава распиша оглас за именување нов директор на оваа институција.

- Advertisements -

Орданоски беше на чело на институцијата од ноември 2010 година.

Поврзани новости