РКЕ ќе носи нова одлука за цената на горивата

by fokus

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) во текот на денов ќе донесе нова одлука за цената на нафтените деривати што ќе важи од ноќеска на полноќ. Како што информираат од РКЕ, исполнети се предусловите за носење нова одлука.

-Предусловите се исполнети, РКЕ ќе одржи седница на која ќе донесе соодветна одлука за цената на нафтените деривати, изјави Марина Узунов, портпарол на РКЕ.

Поврзани новости