Ристовски: Селекторот со смешни изговори ме тргна од голот

by fokus

Поранешниот голман на Македонската ракометна репрезентација, Борко Ристовски, за прв пат е слободен кога се одржува Светско првенство во ракомет. Во интервју за 24 Вести вели дека одлуката на селектерот на репрезентацијата, Лино Червар да го изостави, е смешна.

-Прв пат слушам некој спортист да е емотивно истрошен, исцрпен. Но, тоа е одлука на селектрот, јас ја почитувам и им поскакувам на останатите поуспешна одбрана на голот- вели Рисотвски.

Целото интервју погледнете го тука.

Поврзани новости