Риека: Пожар во психијатриска болница, едно лице загина, а 16 се повредени

by Fokus 21:33
21:33

Едно лице загина, а 16 други се повредени во пожар што избувна попладнево во психијатриска болница во Лопачка, во близина на Риека.

Во моментот на избивање на пожарот во болницата имало стотина лица.

- Advertisements -

Пожарот, кој избувнал на третиот кат, се проширил на четвртиот.

На терен има околу педесет пожарникари. Пожарот е под контрола, но пожарникарите ќе останат на терен.

На третиот кат, каде што избувнал пожарот, имало неподвижни лица

Поврзани новости