ДИК: Иванов со предност од над 120.000 гласови пред Пендаровски

by Фокус 23:26
23:26

Ова се последните податоци од Држвната изборна комисија по првиот круг од претседателските избори. Од процесирани 99.46 отсто избирачки места, кандидатот од ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов има 121.990 гласови повеќе од кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски. 

Поврзани новости