(РЕТРО ФОТО) Горде, Миле и Бети комити во Крушево

by fokus 11:28
11:28

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, заедно со министерката за култура, Елизабета Канческа-Милеска во 2010 година присуствуваа на отворањето на манифестацијата „Крушево етно-град“. За да се вклопат во атмосферата, и тие беа облечени во облеки карактеристични за времето од Илинденското востание.
Друштво им правеше и тогашниот евро-амбасадор, Ерван Фуере.

Сега, шест години подоцна, Јанкулоска и Јанакиески се осомничени за криминал во повеќе предмети на Специјалното јавно обвинителство и во меѓувреме поднесоа оставки од функциите.

Поврзани новости