„Република Крушевска Македонија“ и „Република Современа Македонија“ дел од новите креативни решенија?

by fokus 19:23
19:23

Артан Груби во вечерашното гостување на Канал 5 откри дека освен имињата предложени од медијаторот Метју Нимиц, а во игра се и сите нови креативни решенија, за кои даде неколку примери.

-Медијаторот Нимиц ги предложи Северна, Вардарска, Горна, Нова и Република Македонија (Скопје). Знаете дека се преговара за имињата предложени од Нимиц, но се преговара и за секое можно ново креативно решение. Креативно како: „Република Крушевска Македонија“, „Република Современа Македонија“, „Република Европска Македонија“, рече Груби.

- Advertisements -

Поврзани новости