Ременски утре повикана на распит за „Рекет“

by fokus 14:15
14:15

Пратеничката Фросина Ременски утре треба да се појави во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, каде што е повикана да даде исказ за случајот „Рекет“.

Пратеничката е почесен претседател на Меѓународниот сојуз на Боки 13.

- Advertisements -

Во случајот „Рекет“ засега осомничени се Бојан Јовановски, Зоран Милевски Кичеец и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

 

Поврзани новости