Ременски: „Рекет“ ми личи дека имаме судење за убиство без леш

by fokus 14:52
14:52

Пратеничкта Фросина Ременски за „Утрински брифинг“ го коментираше случајот “Рекет“.

Повеќе ми личи на операција (Рекет) што манипулира со пропаганда, вели Ременски, со специјална војна која што манипулира со информации во однос на креирање на општи индиции, отколку во процес во кој што ќе се соберат информации за да се поткрепи тоа.

- Advertising -

-Целокупниот процес ми личи дека имаме судење за убиство без леш. Не се одговора на клучното прашање, кај се парите- рече Ременски во „Утрински брифинг“.

Поврзани новости