Ременски и Шекеринска во воена опрема во Кабул

by fokus

Пратеничката Фросина Ременски на социјалната мрежа фејсбук објави фотографија од посетата на македонските војници во Кабул, каде што беше заедно со министерката за одбрана, Радмила Шекеринска.

Ременски на војниците им посака среќа и успеси, им честита и за посветеноста и храброста. Командата за обука, советување и асистенција на Авганистан, на Ременски и додели благодарница.

Поврзани новости